width="205" show_faces="true" border_color="" stream="true" header="true">
 
„Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu”
Witamy na naszej nowej stronie:-) Zapraszamy na nasz profil >facebook.com/fotokontakt

Zaprojektuj fotoksiążkę według własnego pomysłu

Szybko, łatwo i przyjemnie można w kilka chwil zaprojektować fotoksiążkę z własnych zdjęć

a także przesłać ją do nas na serwer. 

Krok 1: polecam założyć folder i do niego spakować te pliki, które planujemy zamieścić w fotoksiążce.

Krok 2:

Wchodzimy na stronę fotokontakt.pl/pobierz . Ściągamy program FKAlbum. Po jego zainstalowaniu na pulpicie pojawi sie ikonka:

Krok 3:

Jeśli chcemy stworzyć nowy projekt to klikamy pierwszą opcję "Utwórz nowy projekt". Jest również możliwość edytowania starszego projektu. Wówczas klikamy drugą opcję. Jest ona przydatna, gdy musieliśmy przerwać prace nad projektem i wracamy do niej np. po kilku dniach.

Krok 4:

Wybieramy format fotoksiążki, który chcemy otrzymać.

Krok 5:

Zaznaczamy rodzaj i kolor okładki. Okładka fotograficzna to taka, która cała będzie oblaminowanym zdjęciem. W przypadku fotoksiążek polecamy oprawy introligatorskie które przypominają ekoskórę. Tworzywo z którego zostanie wykonana występuje w sześciu kolorach.

Krok 6:

Oznaczamy ile stron ma mieć nasza fotoksiążka. Należy pamiętać że dwie strony to jedna rozkładówka. W programie operujemy rozkładówkami.

Krok 7:

Wyszukujemy folder, w którym zamieściliśmy zdjęcia. Najeżdżamy na niego w drzewie katalogów i całą zawartość przeciągamy do dużego okna po prawej stronie. Możemy zaznaczyć ile zdjęć chcemy mieć na stronie-wówczas program automatycznie je nam rozmieści na rozkładówkach. Można też zaznaczyć opcję "ustal ręcznie"-wówczas plików program załaduje więcej-więcej sie ich zmieści.

Jeśli przed przystąpieniem do korzystania z programu nie utworzyliśmy folderu z plikami to mozemy pojedynczo kopiować pliki z każdego folderu. Najeżdżamy na folder, jego zawartość pojawi się w dolnym okienku po lewej stronie ekranu i przeciągamy go do dużego okna po prawej.

Krok 8: Na tym etapie możemy (ale nie musimy) zaznaczać aby program automatycznie z niektórych plików wykonał tła rozkładowek, automatycznie nadał niektórym stronom gradient, wzory teł itd. Polecam zaznaczyć tylko "Obraz". Tła będziemy mogli później dodać ręcznie-według własnego uznania potem. Jeśli jednak ktoś chce zdać się na automat to również istnieje taka opcja.

Krok 9:

Sprawdzamy czy nie pomyliliśmy się i wybraliśmy dokładnie takie parametry jakie chcemy otrzymać. Jeśli wszystko jest w porządku to klikamy "utwórz".

Zapisujemy projekt na dysku naszego komputera, wymyślamy nazwę albumu. Utworzy się plik o rozszerzeniu .falb.

Czekamy trochę-teraz nasz komputer popracuje sam przetwarzająć pliki.

Gdy na ekranie pojawi się informacja, ze album utworzono pomyślnie to możemy zabierać się do pracy.

Krok 10:

 Teraz trzeba się skupić już konkretnie na rozplanowaniu zdjęć. Zaczniemy od okładki. Jeśli wybrano okładkę fotograficzną to trzeba zaznaczyć, jak chcemy aby wyglądała. W przypadku okładki introligatorskiej mozemy jedynie wykadrować zdjęcie na okładkę.

 

Krok 11:

Przechodzimy na pierwszą rozkładówkę czyli dwie pierwsze strony naszej fotoksiążki.

Teraz również dowolne zdjęcie może stać się tłem strony:

Zdjęcia możemy kadrować w ten sam sposób jak plik, który zaplanowaliśmy na okładkę.

Zdjęcia możemy dowolnie przesuwać. Wystarczy na nie najechać, kliknąć przyciskiem myszy i zamieścić w wybranym miejscu.

Krok 12:

Rozkładówka po rozkładówce możemy dać upust swoim artystycznym zdolnościom. Jeśli skończyliśmy pracę nad jedną po prostu najeżdżamy na następną.

Program pozwala zdjęcia ustawiać pod skosem. Wystarczy na nie najechać i na prawej krawędzi w połowie pojawi się czerwona kulka. Gdy ją chwycimy to będziemy mogli dowolnie przechylać plik w prawo i w lewo.

Jeśli stwierdzimy, że plik powinien trafić na inną rozkładówkę to najeżdżamy na niego, klikamy prawym przyciskiem myszy a następnie przenieś i wybieramy na która rozkładówkę.

Możemy wybierać dowolne tła-motywy. Z prawej strony klikamy na motywy i ten, który pasuje nam do koncepcji po prostu przeciągamy na wybraną stronę. Program pozwala nam przyozdobić strony również klipartami w podobny sposób. Jeśli sami nie chcemy rozplanowywać plików na rozkładówce to opcja układ zdjęć nam w tym pomoze. Wybieramy ją i pojawią się wszystkie dostępne schematy dla danej ilości plików. Mozemy też w tym miejscu dodać nowe schematy jeśli je opracowaliśmy i uważamy, ze warto je zachować do następnych projektów. Wystarczy kliknąc na granatowy plusik.

Krok 13:

Niektóre pliki jeśli chcemy, możemy wstawić w owal lub koło.

Jeśli stwierdzamy, że plik jednak nie powinien trafić do fotoksiażki to na tym etapie możemy go usunąć.

Pliki przenosimy na inną rozkładówkę jeśli zachodzi taka potrzeba:

Zdjęcie można programem zmienić na czarno-białe, sepii albo inne odcienie. Program pozwala zmienić kontrast pliku, jego jasność, wykadrować i wiele innych. Wystarczy popuścić wodze wyobraźni i działać według własnego uznania.

Jeśli jakąś rozkłądówkę chcemy przenieść to po prostu na nią najeżdżamy na górze programu-na pasku wyświetlają się wszystkie rozkładówki. Chwytamy ją i przenosimy w to nowe miejsce.

Na rozkładówkach można dodawać dowolne napisy albo zmieniać ramki do okoła plików. Napisów lepiej nie zamieszczać zbyt blisko krawędzi projektu gdyż w takim przypadku może zostać obcięty w procesie produkcyjny. Dobrze zostawić 1 cm odległości od krawędzi. Należy do szczególnie wziąźć pod uwagę w trakcie projektowania okładki fotograficznej.

Krok 14:

Skończyliśmy pracę nad projektem. Teraz musimy włączyć przetwarzanie go i przesyłanie do laboratorium albo zapis na dysku.

Sprawdźmy jeszcze raz dokładnie, czy projekt nie zawiera błędów. Może gdzieś wkradł sie błąd ortograficzny albo czyjaś twarz z jednego zdjęcia jest zasłonięta innym zdjęciem. Trzeba wiedzieć, że laboranci nie będą już potem mieli możliwości ingerencji i poprawy czegokolwiek w rozkładówkach nawet jeśli będą widzieli błędy więc ten etap jest bardzo ważny.Proszę wpisać swój numer telefonu oraz adres e-mailowy. To pozwoli laborantom skontaktować się  w przypadku, gdy będą jakieś problemy. Może się zdarzyć np, ze internet u Państwa zerwał połączenie w trakcie przesyłania plików i któreś rozkładówki dojdą uszkodzone. Wówczas laboranci będą mogli szybko zareagować i poprosić o ich dosłanie. Zawsze do każdej transakcji dokładamy paragon fiskalny. Na życzenie otrzymają Państwo fakturę ale trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję i podać dane do niej w polu uwagi.

W miejscu na identyfikator wpiszmy swoje imię i nazwisko. Jeśli chcemy otrzymać przesyłkę kurierem siódemki do domu to trzeba liczyć się z tym, ze do kosztu fotoksiażki zostanie doliczone 18 zł jeśli dokonają Państwo przedpłaty na konto albo 21 zł jeśli wybiorą transport za pobraniem. Można też wybrać miejsce odbioru. Spis punktów kolektorskich oraz sklepów firmowych znajdą Państwo w dziale kontakt. Tam również zamieściliśmy numer konta, na który należy dokonać wpłatę.

Klikamy generuj pliki i czekamy.

Gdy pojawi się informacja, ze projekt został poprawnie wygenerowany to wybieramy jedną z opcji aby złożyć zamówienie. Albo zapisujemy plik na dysku komputera i potem na nośniku przynosimy go do sklepu firmowego Foto-Kontakt lub punktu kolektorskiego albo wysyłamy zamówienie poprzez internet.

 

 W tym drugim przypadku rozpocznie się wysyłanie.

Cierpliwie czekamy ...:)

... do momentu gdy pojawi się informacja, że projekt zamieszczono na serwerze:

Termin wykonania fotoksiążki przez laboratorium wynosi około 4 dni roboczych od momentu poprawnego odebrania projektu oraz wpłynięcia wpłaty jeśli zaznaczono przedpłatę na konto. Po upływie tego czasu będziemy mogli przez wiele lat cieszyć oczy wspaniałą pamiątka i w każdym momencie wrócić do najwazniejszych dla nas chwil.

U dołu strony w  galerii powtarzamy wszystkie pliki, zamieszczone w niniejszej instrukcji aby ułatwić obsługę programu jeśli klient któryś etap zechce sobie szybko przypomnieć.

Można wykonać fotoksiążkę: ślubną, z Chrztu Świętego, z I Komunii, na dzień babci, na dzień dziadka, jako menu restauracji, jako drzewo genealogiczne, podziękowanie dla rodziców po oczepinach w dniu ślubu, jako historię firmy, księgę dziecka, kronikę wyjazdu, wspaniały opominek na rocznicę ślubu rodziców i wiele, wiele innych...

Zapraszamy

 

W razie pytań nasi laboranci chętnie Państwu pomogą poprzez maila, komunikator gadu-gadu a także telefonicznie:

fotokontakt.pl/kontakt

 

A oto efektowna zaprojektowana przez nas fotoksiążka: